6 min read

Bayi Olarak Amazon'da Özel Etiketinizi Başlatmanız Neden

Bayi Olarak Amazon'da Özel Etiketinizi Başlatmanız Neden

Amazon'daki çoğu mağaza aynı; diğer işletmelerin ürünlerini alıp satıyorlar ve paralarını böyle kazanıyorlar.

Ancak, en iyi Amazon mağazaları kendi ürünlerini üretiyor. Küçük bir üreticiyi ürünlerini oluşturmak ve sonra da mağazalarında satmak için anlaşma yapıyorlar.

Bu işleme özel etiketleme denir . Veya kendi özel etiket ürünlerinizi Amazon'da satıyorsunuz.

Özel etiketleme , satıcının size neye benzediği ve neye benzediği gibi ürünle ilgili her şeye karar vermesini sağlar .

Örnek. Popüler Matcha çayını alın. Sen bulacaksınız çay bu tür Amazon'da teklifleri bir sürü. Ancak, Matcha'nın tekliflerinin çoğu, aynı çayı kendi markasıyla paketleyen küçük şirketlerden geliyor. Bu onların özel marka markasıdır.

Amazon'da kendi özel etiket ürünlerinizi satmanın bugün size anlatmak istediğim çok fazla avantaj var, bu yazının amacı, kendi özel etiketlerinizi düşünmeye başlayabilmeniz için size yeterli motivasyon sağlamaktır.

Amazon bile kendi çoklu özel etiketlerini başlattı.

Özel etiket satış stratejisi, Amazon mağazanızı rakiplerinizin üzerinde konumlandırmanın harika bir yoludur, işte bu sebeplerden bazıları.

Özel etiketlerin avantajları

Mağazaya özel

Özel etiket ürünleri, yalnızca o iş için üretilir, yani onlar için benzersizdir. Münhasırlığın yararı , ürünün yalnızca mağazanız tarafından satılması nedeniyle, diğer işletmelerden rekabet olmamasıdır.

Bu, ürünlerinize güven duydukları ve kalitelerini zaten onayladıkları için tekrar tekrar iş veren müşteriler için çok değerlidir, bu nedenle kendi markanızı bu özellikleri göz önünde bulundurarak satın alacaklardır. Bu, aynı zamanda başka bir yerde bu ürünü bulamadıklarını bildikleri için yeni müşteri sadakati oluşturmak için harika bir yoldur.

Fiyatlandırma seviyelerini ve satış yönünü kontrol edersiniz

Çeşitli markalı ürünler satılırken, fiyatlandırmanın nasıl belirleneceği ve nasıl pazarlanması gerektiği konusunda çok az seçenek vardır. Yine bu kararlar üçüncü taraf markaların kendileri tarafından alınmaktadır. Bununla birlikte, özel bir etiket ile kontrolü geri alırsınız. Tüm kilit stratejik kararlar kendiniz verilir.

Bu, hangi sektörü hedeflemek istediğinizi belirtebileceğiniz anlamına gelir. En önemlisi, fiyatlandırma sizin tarafınızdan da seçilmekte ve uygun gördüğünüz şekilde değiştirilmektedir.

Başka hiçbir mağaza özel etiket ürününüzü satmayacağından, işletmeniz nasıl fiyatlandırılması gerektiğine ve müşteriyi ürününüzü satın almaya ikna etmeye yönelik promosyonlara karar verir. Özel etiket pazarları ve üretim seviyeleri genellikle daha az stokun satılmadığı anlamına gelen daha büyük markalardan daha küçüktür.

Özel mülkiyet

Ürününüze sahip olacak tek mağaza olarak, müşterilerle başarılı olduklarını kanıtlarsa geri gelip daha fazla satın alabilecekleri için özel bir fırsat ortaya çıkıyor.

Daha sonra onların sadakatini aldınız ve sık sık o ürün için mağazanıza geri döneceksiniz. Neden geldiklerini bilecekler ve ürünü pazarda başka hiçbir yerde bulamayacaklarını garanti edeceksiniz. Sık müşteriler, mağazanızdan rahat bir şekilde alışveriş yapar ve bu nedenle diğer ürünleri satın almaları daha olasıdır.

Özel bir etiket işletmesi başlatmak, diğer perakendecilerin, ürünlerinizi mağazalarında sunmaya başlamak isteyebilecekleri fırsatlar yaratabilir ve bunun gerçekleşmesi için sizinle iletişim kurabilir. Ürününüzü mağazalarının bir parçası olarak elde etmek için gelirinizi artırmak anlamına gelen önemli primler ödemek isteyeceklerdir. Tabii ki, ürünün münhasırlığını yitiriyorsunuz ancak bunun tersi de, markanızı yeni bir pazara sokma potansiyeli olduğu.

Daha fazla karlılık

Daha önce de belirtildiği gibi, bir tedarikçinin işletmenize stok göndermesi için geçen süre zaman alıcı olabilir. Bunca zaman paraya mal olur. Özel etiketli ürünler doğrudan üreticiden gönderildiğinden, kar marjları tarafınızdan tutulur. Fiyatlandırmayı ve istediğiniz gibi değiştirebilme yeteneğini kontrol ederek, marjlara doğrudan karar verebilirsiniz. Ürün popüler olduğunu kanıtlarsa, fiyatları artırabilir ancak üreticilerle benzer maliyetleri koruyabilirsiniz, böylece daha fazla kar elde edersiniz.

Ürünlere daha hızlı güncelleme

Müşteriler fikirlerini hızlı bir şekilde değiştirebilir ve bir ürünün artık gereksinimlerini karşılamadığına karar verebilir. Bu olduğunda, değişime hızla uyum sağlamanız önemlidir. Özel bir etikete sahip olarak, tercihlerindeki değişiklikler hızlı bir şekilde analiz edilip tanımlanabilir ve zamanında çözümler yaratılabilir. Bu sonuçlar, mevcut trendlere ayak uydurmak ve işinizi eğrinin önünde tutmak için özel olarak tasarlanmış taze ürünlere dönüşebilir.

Bu, yeni bir ürünün geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesinin çok zaman alabileceği daha büyük markaların aksine, potansiyel satış kaybı anlamına gelir ve daha kötü durumda senaryolar, eğer yeterince hızlı bir şekilde işlem yapılmazsa müşteriler geri gelmeyebilir .

Standartlarınızı karşılamak için tasarlanmış ürün ve ambalajlar

Diğer markalı ürünlerin sevkıyatını sipariş ederken, şirket kararlarına ve değerlerine göre envanterlerinin reklamını ve gönderimini yapacaklardır. Özel bir etiketten yararlanarak kontrol sizde.

Örneğin, ambalajınızı yapmak için geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanmaktan gurur duyan bir işletme iseniz, kendi markalı ürünlerinizin böyle bir pakette satıldığından emin olabilirsiniz. Geri dönüşüm sürecinde hangi malzemelerin kullanılacağını kontrol edersiniz ve ambalajın gereksinimlerinize uygun olduğuna dair bir garanti verilir.

İşletmenizin imajını kendi avantajınıza kullanmak

Perakendeci olarak iyi bir üne sahip olarak, işletmenizin ürün ve hizmetteki kalite zaten belirlenmiş olduğundan daha fazla ürün satması daha olasıdır.

Bu görüntüye dokunarak, özel etiketleme cephaneliğinizde harika bir silah olabilir. Doğal olarak, işletmenizin kendi ürünüyle ilişkilendirilmesi, müşteriler arasında popüler olma şansını artırır. Ve bu ürünün daha önce sizden satın alacağı ürünlerle benzer kalitede kaliteyi başarılı bir şekilde teşvik ederek, markanın gücü artar, daha fazla satış anlamına gelir, daha güçlü bir marka elde edilmesini sağlar, daha fazla satış elde eder vb. ileri.

İşletmenin imajını kullanmanın bir başka yararı da müşteriler özel etiketi keşfettiğinde, ne sunmak zorunda kaldıklarına karar vermekte zorlanmayacaklarıdır. Güven seviyesi zaten belirlenmiştir. Müşteri faktörünün kalite algısının ne kadar önemli olduğunu ve imajınızın bunu kullanmasında büyük rol oynadığını yeterince vurgulayamıyorum!

Tedarikçinizle doğrudan ilgilenebilirsiniz

Farklı markaların ürünlerini mağazanızın içine sokmak, özellikle de uzun bir tedarikçi listesine sahiplerse, uzun zaman alabilir! Kendi markanızla, kendi tedarikçinizle doğrudan ilgileniyorsunuz. Bu, ürünü üretme ve rafa koyma süresini artıracaktır. Bunun bir başka avantajı, tedarikçinizle yapılması gereken iyileştirmeleri veya değişiklikleri bildirmenizin daha az zaman alacağıdır. Müşteri geri bildirimleri daha hızlı bir şekilde ele alınabilir ve gelişmeye başlayan herhangi bir eğilim yetişmek için daha az zaman alır, böylece rekabetin önünde kalabilirsiniz.

Görebildiğiniz gibi, kendi özel etiketinizi yaratmanın birçok avantajı var. Bir avantaj kazanmak isteyen herhangi bir iş için cazip bir seçenek.

Akılda tutulması gereken şeyler

Özel etiketlere pek çok artıları varken, çok az dezavantajı var ve daha çok düşünülmesi gereken şeyler gibi.

Üreticiyi seçerken böyle bir örnek. Envanterin üretiminden sorumlu olacakları için kurulu bir kuruluşla iş yapmak isteyeceksiniz. Bir nedenden biri veya başka bir nedenle sorunlar ortaya çıkarsa, bunların mümkün olan en kısa sürede ele alınmasını isteyeceksiniz.

Hava korsanları oldukça sık ortaya çıkan bir şeydir ancak aynı zamanda özel araçlarla kolayca elimine edilebilir .

Yine bir tane daha. Muhtemelen ikinci bir Amazon hesabı açmanız gerekecektir .

Dikkat edilmesi gereken bir şey daha, markanızın sadece kurulu bir markanın başarısının dalgasını atıyor olmasıdır. Sadece yaptıklarını yeniden yaratma tuzağına düşmeyin ve nasıl geliştirilebileceğine odaklanın.

Belirtildiği gibi, bunlar dezavantaj değildir, özel etiketli ürünleri satmayı düşünürken kaçınılması gereken çukurlara benzerler.

Alt çizgi

Amazon’da özel etiket ürününüzü başlatmayı düşünmeye ikna oldunuz mu?

Genel olarak, özel etiketler, işletmenizin markasını büyütmek ve satışları artırmak için çok faydalı olabilir. Fiyatlandırma üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar, marjlarda esneklik ve pazarın özel payını size verir, böylece müşteriler yalnızca bu belirli ürünü sizden alabilirler ve günün sonunda daha yüksek seviyelerde kar ederler.