9 min read

Çoğu Amazon Satıcısının Yaptığı 3 Genel Hata (ve Nasıl Onarılır)

Çoğu Amazon Satıcısının Yaptığı 3 Genel Hata (ve Nasıl Onarılır)

Amazon Arama sonuçlarında öne geçmek ister misiniz? Kabul edelim, Amazon'daki her ürün nişinde sıkı bir rekabet içinde olan zorlu bir dünya.

Bir çok Amazon satıcısının aşağıdakileri düşündüğünü kabul edelim:

 • Girişlerim optimize edildi ve fiyatlandırma stratejisi bir şekilde rakiplerinizden daha iyi bir şekilde oluşturuldu mu?
 • Başka bir satıcı benden satın alıyor ve ardından Amazon'a ürün kalitesi ya da teslimatı hakkında şikayet ediyor mu?
 • Kaçırdığım veya düşünmediğim bir şey var mı?

Bu düşüncelerle ilgili harika bir şey, kaygı için kontrol edilebilir bir neden olmalarıdır. Tek gereken birkaç alışkanlık ve bir sistem.

İşinizi büyütmenin en iyi yollarından biri olan Amazon işinizin optimizasyonundan bahsediyorum.

FBM, FBA, özel etiketleyici, profesyonel, çok kanallı veya 7 şekilli Amazon satıcısı olun, işletmenizin parçalarını optimize etmek size bir avantaj sağlayacaktır.

İşletmenizi optimize etmeye ne zaman başlamalısınız? Satışlarınız zaten iyi bir performans gösteriyorsa ve yakın zamanda piyasaya sürülmediyseniz, optimizasyon yapmanız gerekir. Bu, üzerine kurulacak güçlü temelleriniz olduğu ve performansta artan iyileştirmeler almaya devam edeceğiniz anlamına gelir.

Ancak, işletmenizin küçük bir şeridini optimize etme ve diğerlerini görmezden gelme konusunda kendinizi kandırma. Bir kez daha: bu alışkanlıklar ve bir sistem. Ve bu ek çabaları işletmenize dahil etmek için doğru zaman yoksa, bu makaleyi kaldırın ve işinizi yeni zirvelere taşıyacak yeni alışkanlıklar geliştirmeye hazır olduğunuzda tekrar gelin.

Karşılığında daha fazla satış almak için işlerine biraz yatırım yapmaya hazır olanlar için, devam edelim.

Bu makalede çoğu Amazon satıcısının yaptığı yanlış hataları, bunları nasıl düzeltebileceğinizi ve bundan nasıl faydalanacağınızı ele alacağım. Yararlı bir iş optimizasyonunun 2 önemli adımı:

 • Rekabetinizi anlamak
 • Satıcı hesabınızı, askıya alınabilecek olası sorunlardan temizlemek

Başlayalım!

1. Çoğu Amazon satıcısı rekabetlerini zar zor anlıyor

Amazon sadece bir arama motoru değil. Amazon arama motoru. Ürün aramalarının% 55'i Amazon'da başlıyor. Bir ürün arayan iki kişiden biri, başka bir yere gitmeden önce Amazon'a gider. Ve çoğu ürün araması burada bitiyor.

Yani , insanların arayabileceği bu tür şeyler için arama sonuçlarında yüksek iseniz , o zaman iyi yapabilirsiniz.

Öğrendiğim 3 şey:

 1. 7 rakam banka Amazon yapan satıcılar düşük optimize listeleri ile yapıyorlar (orada fırsat kapı salıncak görmek?)
 2. % 50 satışlarının son Tatil sezonu yapılmıştır akıllı telefonlar - AMA birçok satıcıların listeleri vardır değil mobil cihazlar için dişli (ya seninki olacak?)

3. Amazon (bizim tarafımızdan) bir arama motoru olarak değil, bir alışveriş sitesi olarak (satış yaklaşımınızı önemli ölçüde değiştirir ) ele alınmalıdır.

Burada Bindwise'daki görevimiz, ilgilendiğiniz daha iyi işletme bilgilerini zamanında sunarak satıcıların büyümelerine yardımcı olmaktır.

Çoğu pazarda binden fazla Amazon satıcısıyla çalışıyoruz. Müşterilerimiz hep birlikte yüz binden fazla rakip var.

İşte size 100.000'den fazla müşterimizin rakiplerinin neler yaptığını izlemekten edindiğimiz bazı görüşler:

Bindwise Insights © 2017/2018

Sadece grafiğe bir kez daha bakın. 100.000'den fazla satıcı tarafından yapılan ürün fiyat güncellemelerinin sayısını gösterir ( not: gerçek insan davranışını tasvir etmeyen, reprikerler tarafından yapılan grafik fiyat değişikliklerinden hariç tuttuğumuz gerçek resmi göstermek için ).

Etkileyici, ah…? Tatil sezonuna yakın rekabet artışlarını açıkça görebiliriz. Satıcılar, Tatil sezonunda daha fazla satış elde etmeyi umarak ürün fiyatlarını daha sık güncellemektedir.

Bunun nedeni, eşyalarınızı fiyatlandırmanın belki de satış sürecinin en önemli ve zorlu yönünü olmasıdır. İyi kar marjları belirlemek istiyorsunuz, ancak müşteriyi memnun etmeniz gerekiyor. En uzun Buy Box payına sahip olmak istiyorsunuz , ancak rekabetin farkında olmalısınız.

Bindwise Insights ©

Neden bu kadar az sayıda satıcının otomatik tekrarlayıcılara güvendiğini biliyor musunuz? Evet, pahalılar ama sadece bu değil.

Çünkü reprikerler kötüdür. Satıcılar otomatik tekrarlayıcıların Amazon'da daha az kesilmeye ve sorunlara yol açtığını görüyor.

Repricers çoğu durumda en düşük fiyatlandırma oyununa bir yarış. Elbette, Amazon düşük fiyatlardan memnun, ancak satıcılar için doğru değil.

Bazen yazılım hataları nedeniyle, repricers tüm fiyatları 0.01 $ 'a kadar düşürerek satıcının işini bile mahvedebilir .

Bilgi okur yazarları gibi satıcılar sağlarlar, ancak fiyatları manuel olarak değiştirme opsiyonu isterler.

Manuel yeniden fiyatlama, size en üst düzeyde kontrol ve görünürlük sunar. Kişi de en fazla iş gerektirdiğini düşünebilir, ancak aslında yapmaz. Sen gerekmez Amazon Satıcı Merkez arayüzü üzerinden günlük envanter her öğe için güncelleme fiyatına.

Öyleyse, bir ürün fiyatını ne zaman güncelleyeceğinizi nasıl bileceksiniz?

Size Bindwise'dan bir örnek vereceğim. Kendi kendime sohbet ettiğim satıcıların kafasına attığım en büyük şey , doğru zamanda fiyatları, listeleri veya satıcı derecelendirmesini optimize ediyorsanız, çok şey satacağınız düşüncesidir . Yani biz bu aracı inşa size Amazon'da neler olduğu hakkında anında bilgi verir, çünkü; doğrudan satışlarınızı doğrudan etkileyen doğru zamanda size bilgi verir.

Amazon'daki bir diğer rakip ise Amazon.

Amazon satıcıları arasındaki asıl endişe, Amazon'un satıcı ayrıcalıklarını elinden alıp mağazanızı askıya almasıdır. Bu fikir, yalnızca satıcılardan aldığımız geri bildirimlerle değil, aynı zamanda satıcıların mağazalarının yeniden kurulmasına yardımcı olmada uzmanlaşmış süspansiyon önleme ve danışmanlarla ilgili çok miktarda içerik ve tavsiye ile desteklenir.

Başka bir satıcı sizden satın alıyor ve ardından Amazon'a ürün kalitesi veya teslimattan şikayet ediyor mu? Bazı ürünlerin etrafında çok mu oluyor? Burada Bindwise'da, satıcının işi ile ilgili farklı yönleri önemsiyoruz; böylece işinizi büyütmek için daha düzenli, odaklanmış ve konsantre olabilmeniz için konsantre olabilirsiniz.

2. Satıcılar geribildirim puanlarını tam olarak dikkate almazlar

Konuştuğum yüzlerce müşterimizden hepsinde, bu problemin bir çeşitlemesi var: negatif geri bildirim, en üstte olmanız gereken puanları bozuyor.

Satıcı hesap optimizasyonunuzun geldiği yer - negatif geri bildirimleri kaldırın, böylece satın alma kutusu paylaşım sürenizi ve dolayısıyla satışlarınızı artırın.

Çok basit sesler?

Önceden, her Satıcı ile ilgili genel bir müşteri deneyimi skoru olan, bu Satıcı Derecelendirmesi metriği vardı. Kısa süre önce tüm Seller Central hesaplarından kaldırıldı. Satın Alma Kutusu üzerinde çok büyük bir etkisi oldu ama artık konuyla alakalı değil.

Bununla birlikte, en son geri bildirimleriniz, Satın Alma Kutusu üzerinde ve dolayısıyla satışlarınız üzerinde en büyük etkiye sahiptir. Satıcıların geribildirim puanlarını ve satışlarınız üzerindeki etkisini nasıl hafife aldıklarını gördük.

Son zamanlarda bu zihinsel model değişmiş olsa da, en azından birlikte çalıştığımız pazar satıcıları için. İş hayatlarına yeni bir olumsuz geri dönüş kaldırma kazanma alışkanlığı kazandırdılar.

Bindwise Insights ©

Bazen bunun daha da hızlı olduğunu gözlemliyoruz.

Neden senin için karşılığını alıyor? Basitçe, çünkü olumsuz bir geri bildiriminiz olduğunda çok kısa bir sürede Amazon sizi “cezalandıramaz”.

Kısa bir süre zarfında, olumsuz geri bildirimleriniz olsa da, Amazon arama sonuçlarında ürünlerinizi düşüremez.

Amazon’un çok büyük bir yazılım olduğu anlamına gelen arama motorudur. “Cezalandırma” yazılımını her N dakikada bir parti halinde çalıştırıyor. Yani, ideal seçenek, olumsuz geri bildirimleri hızlı bir şekilde kaldırmaktır; bu nedenle Amazon, ürünlerinizi arama sonuçlarında daha düşük sıralamaya başlayamaz.

Olumsuz geri bildirimleri, alıcının sizinle konuşma girişiminde bulunur.

Sizden satın almadan önce, muhtemelen biri ürününüz hakkında belirli bir soru sordu. Alıcı bir konuşma başlattı. İkiniz de bir kaç e-posta yazdınız. Sonra bir kişi senden aldı.

Alıcıdan gelen olumsuz geri bildirimlere aynı şekilde davranın. Bu seninle konuşmak için bir girişim. Bunu sert bir şey olarak düşünmeyin. Gerçekten, nispeten kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Sadece hemen ol .

Öyleyse etkili bir negatif geri dönüşümü nasıl elde edersiniz?

Olumsuz geri bildirimin kaldırılmasını başarıyla yönetmenin en önemli yönlerinden biri sizden zamanında harekete geçmektir.

Bir kasiyerde sırada beklemek sizi deli edebilir gibi, alıcılarınız da olumsuz geri bildirimlere cevabınızı beklerken aynı hissediyor. Eğer varsa geri bildirime dikkat ettiğinizde ve tepki verdiğinizde 1, 3, 7, 30 gün geçebilir.

Dolayısıyla, bir alıcı size olumsuz geribildirim yazdıktan hemen sonra ve alıcı bir bilgisayarın önünde iken en etkili zaman olduğunu kanıtladı.

Çünkü bu kadar çabuk tepki vermek sizi profesyonel görünüme kavuşturur ve alıcılara önem verdiğinizi hissetmenizi sağlar.

Size olumsuz bir not yazdıktan hemen sonra alıcınızı yakalayın ve olumsuz geri bildirimlerinizin ne kadar kolay bir şekilde kaldırılabileceğine hayran kalacaksınız.

Satıcıların geri bildirim puanlarını gözden kaçırdığı 2 yer daha var.

Bindwise Insights ©

Bayilerimizden aylık olarak binlerce olumsuz geribildirim tarıyoruz.

Yararlı bir gerçeği fark ettik :

Olumsuz geri bildirimlerin çoğu, Amazon TOS'a göre geri bildirim yazmanın uygun olmayan bir yolu olan bir ürün incelemesi olarak yazılmıştır. Anlamı, Amazon kesinlikle kaldıracak.

Ayrıca, FBA satıcıları Amazon tarafından gerçekleştirilen bir sipariş için geri bildirimleri kaldırma haklarına sahiptir.

Ya sen? Bunları ne sıklıkla kaldırıyorsunuz?

3. Satıcılar, bastırılmış listeleri olan etkileyici satış miktarlarını kaybeder

Bastırılmış girişlerinizi yeniden etkinleştirmekten daha fazla etkiye sahip olan satıcılar için günde birkaç dakika (daha fazla değil) geçirmek için tek bir yol düşünemiyorum . Dürüst.

“Yapılacak İş”.

Bindwise Insights ©

Tekrar: Amazon arama motoru. Bastırılmış bir listenin etkisi, artık Amazon’daki arama sonuçlarında görünmeyecek ve bu listedeki satışlarınız sıfıra düşecektir.

Her gün 10, 20,… liste olmadan satış yapıyorsanız ( Amazon tarafından bastırıldığı için ), tam satış potansiyelinizi kullanmama riskiniz vardır .

Genellikle, girişlerinizin neden bastırıldığı veya engellendiği “kusurları” basittir ve nispeten kolay bir şekilde düzeltilebilir. Örneğin, başlığınız çok promosyon gelebilir. Veya görüntünün beyaz olmayan bir arka planı var.

Amazon'un girişlerinizi arama sonuçlarından almasının nedeni, müşterileri ve satışları önemsemesidir. Amazon, satın alma deneyimini korumak ve kalite beklentilerini karşılamayan girişlerin alıcılara gösterilmemesini istiyor.

Bastırılmış girişlerinizi düzeltmek için:

 1. Gelen Satıcı Central , tıklayın Envanter sekmesini seçin Stok yönetin .
 2. Üst gezinme bölmesinde Bastırılmış'ı seçin . Listeleri bastırdıysanız , üst gezinme bölmesinde " Bastırılmış " ifadesini görürsünüz . Bastırılmış girişleriniz yoksa, bu seçeneği görmezsiniz.
 3. Tüm Bastırılmış Listeler gibi bir görüntüleme seçeneği veya Görüntü Eksikliği gibi yalnızca belirli bir bastırılmış giriş türü seçin .
 4. Bir liste seçin ve Düzenle düğmesini tıklayın ve ardından Düzenle (en iyi seçenek) veya Görüntüleri yönet öğesini seçin .
 5. On Amazon Ürün Özeti sayfasında bir uyarı göstergeli bir sekmeyi seçin. Bastırılmış listeler kırmızı ünlem işareti ile belirtilir. Ayrıca sarı bir üçgenle gösterilen Kalite uyarılarını da görebilirsiniz .
 6. Bir girişe ilişkin tüm uyarıları çözdükten sonra, Kaydet ve bitir'i tıklayın .

Bu gönderiyi yer imlerine ekleme, sadece yap

Öğrenmeyi asla bırakma.

Her zaman rakiplerinizden bir adım önde olmaya çalışın. Tam anlamıyla çevrimiçi satışla ilgili her makaleyi tüketmeye ve not almaya çalışın. Bu nedenle, kendinize aşırı derecede güven duyacaksınız ve tüm yapmanız gereken her kritik adımı tamamlayacağınızı ve rekabete hakim olmamak için makalelerimizde size gösterdiğimiz ipuçlarını ve püf noktalarını uygulayacağınızı bileceksiniz.

Unutmayın : sistem ve alışkanlıklar, çevrimiçi satışlarınızı sürekli büyütmenin anahtarıdır.