7 min read

Amazon Ürünleri Kanton Fuarı ve Diğer Uluslararası Ticaret Fuarlarında Satın Alma

Amazon Ürünleri Kanton Fuarı ve Diğer Uluslararası Ticaret Fuarlarında Satın Alma

Bu makaleyi okuduktan sonra Canton Fuarı’ndaki ürünlerin kalitesini değerlendirebileceksiniz, kendinizi tüketiciye doğrudan dağıtımcı olarak sunmanın neden bir Amazon satıcısı olduğunuzu söylemekten daha iyi olduğunu, hangi soruları sormanız gerektiğini bileceksiniz Potansiyel tedarikçiler ve neden özçekim almak zorunluluktur?


Amazon ürünlerini Kanton Fuarı'nda temin etmek için uçağa atlamak, pek çok aceminin kova listesinde. Ancak , herhangi bir uluslararası fuardan bağımsız olarak , dünyanın en büyük ticaret fuarında başarılı bir şekilde nasıl gezinebilirsiniz ?

Yeni ürünler üretmek için Kanton Fuarı'na hiç katılamadınız mı? Bugün, bazı mükemmel Kanton Fuarı kaynak bulma ipuçlarını ve stratejilerini vurgulayacağız.

Bundan sonra, ilk kişisel satın alma deneyiminizde daha güvenli ve profesyonel hissedeceğinizi umuyoruz.

Önceki planlama

Kanton Fuarı için üç aşama var (bir Bahar Fuarı ve bir Güz Fuarı var). Bir sonraki 15 Ekim'de başlayacak.

Bu şekilde, ürün türüne göre ayrılırlar:

Faz 1:

 • Elektronik ve Ev Eşyası
 • Elektrikli ev aletleri
 • Aydınlatma ekipmanı
 • Araçlar ve Yedek Parça
 • makinalar
 • Donanım Araçları
 • Enerji + Kaynaklar
 • Kimyasal ürünler
 • Yapı malzemeleri
 • Uluslararası Pavyon

Faz 2:

 • Tüketici Malları
 • Hediyeler
 • Ev Dekorasyonu

Faz 3:

 • Ofis Malzemeleri, Çantalar & Çantalar ve Rekreasyon Ürünleri
 • Tıbbi Cihazlar ve Sağlık Ürünleri
 • Gıda
 • Ayakkabı
 • Tekstil ve Konfeksiyon
 • Uluslararası Pavyon

Önceden planlama yapmak sadece hayatta kalmanın değil, aynı zamanda ilk Kanton Fuarı deneyiminizde gelişmenin sırrıdır. Bilgisayarın arkasına saklanmak için kullanılabilecek ortalama Amazon satıcısı için Çin'in en büyük fuarına katılmak çok zor bir deneyim olabilir.

Ama olması gerekmiyor.

Önceden planlanmaya değer bazı şeyler var:

1. Satıcılar ve Ürünler listesi

İlk defa gelen ziyaretçilerin ilk günden sonra farkettiği gibi, Kanton Fuarı çok büyük. Sunulan tüm tezgah ve ürünleri görebilmek çok zordur.

Bu nedenle, Kanton Fuarı'nda tam olarak ne aradığınızı not etmek mükemmel bir fikirdir. Belirli ürünler belirli bölümlerde bulunur, birçok faydalı harita mevcuttur ve tabelalar bulunur.

Mükemmel bir ipucu, daha önce Alibaba'da bulduğunuz fabrikalarla iletişim kurmak ve WhatsApp veya WeChat aracılığıyla onlarla iletişim kurmaktır. Onlara Kanton Fuarı'nda olacağınızı söyleyin, ilk tanıtımınız sıcak.

2. Kanton Fuarı'na giderken bilmeniz gereken hayat saldırıları

Pazhou Kompleksi'ne mümkün olduğunca yakın bir otel rezervasyonu yapın ve her gün için ücretsiz otobüs servisi olan birini seçin. Bize güvenin - çok az taksi şoförü temel İngilizce'yi anlıyor.

Çoğu otel ücretsiz servis hizmeti veriyor. Bütçeniz izin veriyorsa, Hilton gibi yüksek kaliteli oteller konuklara birden fazla kalkış ve kalkış saati sağlayacaktır.

Ayrıca - yemek seçenekleri Kanton Fuarı oldukça kısıtlıdır, özellikle diyet ihtiyacı olanlar için. Otelinizin kahvaltı servisinde stok yapmak ve önceden eve satın aldığınız aperatifleri paketlemeniz akıllıca olacaktır.

Numune incelemeleri ve tedarikçi soruları

Kanton Fuarı'nın ilk bir veya iki saatine girdikten sonra, tezgahlara girip satıcılarla konuşurken kendinden emin olmaya başlayacaksınız. Sorulacak iyi sorular var, ancak aynı zamanda örnek kalitesini de değerlendirmek zorunda kalacaksınız .

Paylaşabileceğimiz ilk kez seyahat eden bazı ipuçları:

 1. Özellikle aynı ürünleri çoğu tezgahta bulacağınız için tezgahlar arasındaki ürün kalitesini gözlemleyin . Tedarikçilere, raftaki örneklerinde yapılan değişiklikleri tartışırken İngilizce terminolojinin kullanımıyla değişiklik yapıp yapamayacaklarını sormak akıllıca olacaktır.
 2. Fikri mülkiyet etkilerini göz önünde bulundurun . Bu tür ürünlerin başka ülkelerde ticari markalar, patentler ve / veya özel üretim olup olmadığını kendinize sorun. Özellikle Amazon işinizi dünya çapında dağıtım yoluyla büyütürken önemlidir.
 3. Her tedarikçiden MOQ'ların taleplerini ve Alibaba'daki gibi teslimat sürelerini talep edin. Genellikle onlara farklı bir fiyat teklifi bulursunuz. Bazıları ince havadan bir fiyat yaratabilirken, diğerleri açık bir şekilde kağıda yazılı fiyatlara sahipken, her yabancıya aynı fiyat üzerinden teklif verilir. Son yaklaşımı olan tezgahları öneriyoruz.
 4. Gerekli tüm sertifikaları ve mevcut olabilecek paketleme seçeneklerini göz önünde bulundurun . Sertifikalar ve doğrulama prosedürleri, bu ürünü Amazon pazarına götürmek için geçen süreyi yavaşlatabilir. Ayrıca, mükemmel bir örnek üretmiş olsalar da, müşteriler açılışta sıradan ambalajdan hayal kırıklığına uğrayabilirler.
 5. Sizinle özçekimlerinizi tekrarlayın, böylece kısa süre sonra onlara gönderebilir ve konuşmalarınızın hatıralarını tazeleyebilirsiniz.

Her durak seninle bir kartviziti paylaşacak. Profesyonel olarak karşılaşmak için bir de kartvizite ihtiyacınız olacak. Bakın - tezgahlardakiler gün boyu insanlarla konuşur ve kısa sürede büyümesi gereken gerçek bir işi olan ve kısa bir ziyaret için burada olanları hesaplar.

Çin'e uçmadan önce kendi ülkenizde kartvizit oluşturmanızı tavsiye ederiz. Ancak, Canton Fuarı'nda kartvizitleri çok yüksek bir standarda basabilen hizmetler vardır. Bunları ana caddede bulacaksınız.

e-Ticaret ve rakipler

Yaygın inanışın aksine, yabancıların çoğu Kanton Fuarı'nda Amazon ürünlerini tedarik etmek için orada değiller. Onlarca ülkede onlarca ülkeden toptancılar, üreticiler, distribütörler, perakendeciler, Shopify satıcıları ve büyük kutu mağazası temsilcileri var.

Bu nedenle rekabet en az düzeydedir. Ancak birçoğu Amazon'un gücünü, özellikle de Çinliler'in satış kanalı olarak anlamaya başladı.

Kendinizi olabildiğince profesyonelce tanıtmak için şunları tavsiye ediyoruz:

 1. Kendinizi bir Amazon satıcısı olarak tanıtmayın ya da en azından hemen. " ABD doğrudan tüketiciye dağıtıcı " veya benzeri bir şey söylemek isteyebilirsiniz . Yaratıcı ol. Bu yaklaşım, daha yüksek birim fiyatlandırmaya maruz kalmayacağınız anlamına gelir.
 2. Daha önce Kanton Fuarı’nda sergilenen bir fabrika ile çalıştıysanız, onlara ürünlerinizin raf görüntüsüne izin verilmediğini hatırlatmak akıllıca olur . Aksi takdirde, rakiplerinize Kanton Fuarı'nda ürünlerinizi göstermenin ve hatta başkalarının toplu sipariş vermelerine izin vermenin kolay olduğunu kabul edeceklerdir.
 3. Bazı aşamalarda, başka bir Amazon rakibine rastlayacağınız muhtemel . Bir tedarikçiyle bağlantı kurmak istediğiniz bir durakta olmaktan mutlularsa, başka bir zamanda geri dönmek akıllıca olacaktır. Aksi takdirde, ürün yelpazenizi başka bir pazardaki rakip firmaya gizlice dinleme yoluyla açığa vurma riski vardır.
 4. Son olarak, gerçek bir yabancı iş insanının rolünü giydirin . Birçok girişimci, Gary Vaynerchuk gibi kot pantolonların ve kaykay spor ayakkabılarının yuvarlanmanın yolu olduğuna inanırken, Çinliler etkilenmedi. Alıcıların (Amazon satıcıları) ciddiye alınmaları için iyi giyinmelerini bekliyorlar. Şüphe durumunda, en az smart casual elbise giydirin.

Fabrikalar hala e-ticaret satıcılarıyla çalışmaktan çok mutlular. Birçoğunun gücü anladığını söylerken, Amazon'da başarılı bir şekilde nasıl satış yapabileceklerini tam olarak çözemediler. Sen hala düzgün kendini sergiledikleri takdirde, üst eli.

Fabrika denetimleri

Doğru - yani bir iki gündür Kanton Fuarı'ndaydın. O zaman, buradaki tavsiyemize uyduğunuz sürece, muhtemelen tezgah temsilcileri tarafından birkaç fabrika turuna davet edildiniz.

Bu turlar, fabrikaların Shenzen, Guangzhou veya Foshan'a yakın olması koşuluyla önerdiğimiz bir şey. Aksi takdirde, her fabrika temsilcisine bir sonraki Çin seyahatinizde daha fazla zaman ayıracağınızı söyleyin - takdir edeceklerdir ve zaman kısıtlamalarınızı anlayacaklardır.

Amazon satıcıları olarak edindiğimiz deneyimler sayesinde aşağıdakileri tavsiye ediyoruz:

 1. Çin'de Kanton Fuarı'ndan sonra birkaç boş gününüz varsa, birden fazla inceleme yapın . Bu sayede işçilik, sistem ve süreç arasındaki farkları ve genel düzenlerini ölçebilirsiniz. Sağlanan Google haritalarından net bir yön ile, fabrikalar arasında almak için bir taksi tavsiye ederim.
 2. Çinlilerin her zaman evet dediğini anlayın . Yabancılara karşı kendi kültürleri dışında. Kanton Fuarı'nda ya da kendi fabrika gezileri sırasında sizi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorlar. Boyut, renk ve yapı kalitesinde farklılıklar istiyorsanız, evet demesine rağmen bu standardı koruyamayabilirler.
 3. Bir ajanla mı yoksa gerçek bir fabrika ile mi çalıştığınızı tespit edin . Eğer gerçek bir fabrikaya sahipseniz, Kanton Fuarı’nın temsilcisi patronu çok iyi tanır ve ona bakar. Fabrikanın sahibi ayrıca en pahalı otomobili sürecek ve doğrudan ön tarafa park etmiş olacak.
 4. Gerçek numaralardan geçmeden sipariş vermekten kaçının . Her ay XYZ hacmini sipariş edeceğinize dair söz vermek cazip gelse de , tutarlı satış hacmine sahip bir ürün için kar etmenin 1 numaralı önceliğiniz olması şarttır. Eve döndüğünüzde her zaman bir satınalma siparişi gönderebilirsiniz.

Fabrika denetimleri özellikle de uzun vadede güvenilir olduğunu düşündüğünüz bir tedarikçi bulduysanız şiddetle tavsiye edilir. Genellikle Amazon satıcılarına ürün yelpazesinde yardımcı olan son parçadır.

özet

İlk Canton Fuarı deneyiminizi sürdürmek ve işinizi ölçeklendirecek Amazon ürünlerini bulmak için var olan her şeyi ele aldık. Tüm satıcıların yolculuklarında en az bir kez Çin'e gitmelerini öneriyoruz.

Hem sakin olun , hem de kendinizden emin olun , bunu özetlemek için kullanabileceğimiz iki kelime var. Ayrıca, Çin iş kültüründe belirgin olan Guanxi'yi öğrenmeyi düşünün. Basit bir ifadeyle, bu, Çin'deki işletmelerin yabancılarla ortak olarak nasıl uzun vadeli başarılar elde ettiklerini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Kanton fuarı korkutucu değil. Hemen hemen her fabrika temsilcisi İngilizce temel konuşmayı konuşur ve basit soruları cevaplayabilir. Birçoğu, hazırlıklı olmanız şartıyla, size açık kollar ile hoş geldiniz

Hazırlıktan bahsetmişken, binlerce Amazon satıcısının hesaplarını korumalarına yardımcı oluyoruz. Korsanları ve mahsur SKU'ları engellemek için Bindwise'nın serbest seçeneğini göz önünde bulundurun.