7 min read

Amazon FBA İşletmelerini Ölçeklendirme: Küçük Satıcılardan Büyük Tüccarlara Ölçeklendirmenin Temel Öğeleri

Amazon FBA İşletmelerini Ölçeklendirme: Küçük Satıcılardan Büyük Tüccarlara Ölçeklendirmenin Temel Öğeleri

Gemide çok sayıda Amazon satıcısı var ve ortak bir hedef bir Amazon işini 7 rakam ve ötesine ölçeklendirmek. Aslında, bazı müşterilerimiz bunu sadece yaptı.

'Amazon Tarafından Yerine Getirilmesi' işinizi etkili bir şekilde büyütmeyi keşfetmek isteyenlere hem anlayışlı hem de hevesli olduğu için bunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Dolu et ve patatesin içine atlayacağız. Teori ya da karmaşık jargon yok burada. Bu sadece Bindwise'da biz değiliz. Aslında, Amazon satıcıları için sunduğumuz çözüm, aynı zamanda etkili marka koruması için kolaylaştırılmıştır.

İçindekiler

Bu sayede, bir Amazon FBA işini düzgün şekilde ölçeklendirmeye odaklanan güçlü bir kişiye hitap ediyoruz. Burada geceleri uçmak, kesmek, teknikler, boşluklar veya stratejiler. Gerçek çevrimiçi işletmelerin başarılı bir şekilde kurulması ve milyon dolarlık bir başarıya ulaşması yıllar alıyor.

Ürün yelpazesini genişletmek

Bu oldukça açık. Neredeyse her başarılı Amazon satıcısının çeşitli SKU'ları vardır. Bu, 5 ila 20 arasında değişebilir, ancak biz de yüzlerce veya binlerce varyasyonu olan bazı müşterilerimiz olsa da.

Yeterince komik, mevcut müşterilerimizle görüşmeler yaparak, Amazon satışlarının çoğunun SKU'larının küçük bir kısmından geldiğini keşfettik.

Bu nedenle, mevcut markanızdaki yeni ürün fırsatlarının sürekli izlenmesi yoluyla Amazon’u ölçeklendirmeyi teşvik edeceğiz. Genellikle, kendi fabrika, malzemelerin mevcut ürün yelpazenizle aynı veya çok benzer olması durumunda yardımcı olabilir.

Ayrıca Çin dışında kaynak bulmayı da düşünebilirsiniz. Hindistan, Endonezya, Tayvan, Nepal ve hatta Meksika aracılığıyla daha büyük fırsatlar açılıyor.

Amazon satıcıları bu pazarlarda yalnızca Amazon'da bulunmayan, ancak mevcut rakiplere ait satış verileri ve alıcı hacmine sahip benzersiz ürünler keşfediyorlar.

Pazar büyüklüğü

Amazon ABD'de satış ve ölçeklendirme, satıcının büyük çoğunluğunun, Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada ve Hindistan'da bile olsa başladığı yerdir.

Amazon Çin’de başarısız oldu, ancak Çin Amazon’u kazanıyor. Eğlenceli gerçek: Marketplace Pulse araştırmasına göre , Amazon'daki en çok satılan satıcıların% 40'ı iki yıl öncesinin% 26'sından Çin'e dayanıyor .

Ancak, Amazon küresel olarak genişlemeye devam ettikçe, diğer pazarlara yaslanmak ve potansiyel izleyici fırsatlarını anlamak için Jungle Scout gibi araçları kullanmak akıllıca olacaktır .

İşletmenizi uluslararası alanda büyütmenize yardımcı olmak için Amazon, 10 ülkede satış yapmanızı sağlayacak , aylık 39,99 ABD doları tutarında indirimli bir üyelik ücreti sunmaktadır .

İşte dikkate değer bazı gerçekler:

  • Amazon Avustralya, şu anda az sayıda rakibi olan, her zaman yeşil kalan ve genişleyen bir pazardır.
  • ABD'deki bazı pazar satıcıları Amazon Hindistan'da satış başarısı bulmaya başladı
  • Aynı kaynak ve nakliye süreci genellikle her Amazon pazarı için geçerlidir.
  • Amazon kendileri, küresel olarak genişlerken size yardımcı olmak için yardımcı rehberler sunar

Bu uluslararası Amazon pazarlarında satış yapmak, ürünlerinizi yerel olarak tüketicilerin ellerinde ve bazı durumlarda rekabetin önemli ölçüde azaldığı yerlerde tutmanıza yardımcı olur.

Amazon iken yaptığı ABD platformu içinde en özel markalı FBA satıcılar için teklif uluslararası nakliye, ek nakliye maliyetleri ve potansiyel gümrük ücretleri müşteri sürtünmeyi oluştururum.

Amazon ürün toplama stratejisi

Amazon satıcıları tarafından genellikle göz ardı edilen birçok ürünü bir araya getirme yeteneğidir. Bu daha sonra bir SKU olarak sayılır ve yalnızca bir defalık ücret alınır. Müşteriler tasarrufları takdir ediyor, ancak marjlar satıcı için daha yüksek olabilir.

Kilit paket, Amazon ürün paketinin Amazon'un kataloğu için yeni ve benzersiz ürünler oluşturmanıza olanak sağlamasıdır.

Bu , bu ürün için Satın Alma Kutusu payınızın % 100 olduğu anlamına gelir , çünkü bu ürünü satan tek satıcı sizsiniz.

Yani, aynı öğeden iki tanesini (veya daha fazlasını) paketleyemezsiniz. Amazon'un ürün paketlemesini nasıl tanımladığı hakkında daha fazla bilgi edinin .

Amazon ürün paketi, daha yüksek satış oranları ve marjlarla sonuçlanabileceğinden, satıcı hesabınızın satışlarını ölçeklendirmede etkilidir. Ortak bir zorluk, sermaye yönetimi ve tedarikçilerle yapılan yeniden sipariş süreleridir. Bazı tedarikçilerin, paketlenmiş ürünlerde daha düşük fiyat sunmaları ve daha kısa teslim süreleri sunmaları daha olasıdır.

Önerebileceğimiz iyi bir ipucu, marjları azaltabileceğinden, düşündüğünüz ürün paketinin aşırı büyük alana girmediğini doğrulamaktır .

Yakın zamanda Bindwise'da başlattığımız mükemmel bir özellik, Amazon'un satıcıları doğru bir şekilde şarj ettiğini doğrulamak ve mümkün değilse geri ödeme için uygun olabilirsiniz. Tüm yeni müşteriler için geçerli olan FBA ücretlendirme ücreti aracı için çok övgü aldık .

Dış ürün satışları

Amazon satıcı toplulukları ve eğitim programları arasındaki sık konuşma, Amazon'u fırlatmak için kullanmak, ardından markanızı dışardan Shopify gibi platformlarda inşa etmeye çalışmaktır.

Ortalama satıcılar bu fırsatı görmezden gelse de, bu üzerinde anlaşacağımız bir şey.

Dış ürün satışları, öncelikle kendi web siteniz aracılığıyla bir Amazon FBA işletmesini ölçeklendirmede yardımcı olabilir;

Ayrıca, bazı yeni veya geri dönen müşteriler Amazon'u kullanmamayı tercih edebilir. Bindwise’a sahip bazı müşteriler, giderek artan Amazon ücretlerini telafi etmek için kendi web siteleri aracılığıyla biraz daha ucuz fiyat teklifi sunmayı seçti.

Çıkma zamanı geldiğinde, o zaman kurulan bir web sitesi ve organik arama trafiğinden birkaç yıl belgelenmiş satışları olan bir marka oldukça uygundur. Masaya marka otoritesini ve meşruiyetini getiriyor ve 'bir başka Amazon satıcısı' olmak yerine, gerçekten de nişinizde tanınmış bir marka yarattınız.

İşletme envanteri finansmanı

Son bölümde hafifçe değindiğimiz gibi, sermaye yönetimi çoğu Amazon satıcısının karşılaştığı bir mücadeledir.

Şuan için Amazon'un ABD ve uluslararası pazarlarındaki muazzam alıcı hacmi göz önüne alındığında, kesinlikle iyi bir problem. Amazon'da satış yapmanın bir e-ticaret işini ölçeklendirmek için en iyi potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz.

Devam etmekte olan envanteri finanse etmenin birkaç yolu vardır. En çok tavsiye edilen yol, bunu yapacak finansal araçlara sahip olmak koşuluyla sermayenizi yeniden yatırmaktır. Başkaları için faiz ve risk yok. Bir finansal kuruluştan, bir arkadaştan veya bir aile üyesinden borçlanma, hatta bir P2P borç verme hizmeti borç verme, Amazon işinizdeki gelecekteki ölçeklendirme potansiyelinden önemli ölçüde daha düşükse düşünülebilir.

Amazon'da daha önce satmadan krediler yoluyla yeni bir Amazon işine fon sağlamak kesinlikle iyi bir fikir değil. Amazon'da satış yapmak, özellikle yeni başlayanlar için zorluklarla karşı karşıyadır ve kaçırma listelemek ortak bir mücadeledir. Bindwise, güvenilir platformumuzla müşterilerimizi korumak ve onlara hizmet etmek için sürekli çalışmıştır.

Kar / Zarar Analizi

Amazon FBA'da satış ve ölçeklendirme yapmak harika, ancak rakamlar çok önemli. Ücretleri, giderleri, tedarikçi ücretlerini, rekabeti ve geri dönüşleri takip etmeniz gerekecektir. Tavsiyemiz Amazon satıcılarında verileri doğru bir şekilde analiz edebilecek, böylece işletme finanslarının daima temiz olması için uzmanlaşmış bir EBM ya da muhasebecidir.

Çok sık abartılı satış verileri gördük ve sizde de olduğundan eminiz. Kâr veya marj, can damarıdır ve milyon dolarlık iş başarısında tek önemli unsurdur. 7 rakamlı çıkışı düşünürseniz son alıcıyı aklınızda bulundurmanız gerekir ve birkaç yıl temiz muhasebe defterleri ve sağlıklı marjlar beklerler.

Sosyal medya işbirliği

Amazon satıcılarının sosyal medya etkileyicileri ve işbirlikçilerinin erişimini kullanan binlerce başarı öyküsü yoksa yüzlerce vardır. Buna YouTube, Instagram ve Facebook da dahildir. Zengin bir ürüne ve markaya sahipseniz, işbirliği için bir etkileyiciye yaklaşmayı düşünebilirsiniz.

Bunu yapmanın doğru bir yolu ve bunu yapmanın yanlış bir yolu var. Çok sıklıkla yeni başlayan Amazon satıcıları işbirlikçilere düzgün katılım için etkili bir şekilde yaklaşmıyor ve zaman zaman maruz kalmaları için önemli ölçüde para ödüyorlar. Small Business Trends, Instagram trafiğini Amazon işinize yönlendirmenin en iyi yollarından bazılarını inceledi .

Bindwise’ın yardımcı olabileceği yerler

Amazon'un kendilerinin sağlamadığı gelişmiş koruma ile binlerce satıcıya yardım ettik. Müşterilerimizin düzinelerce operasyonları 7 rakamlı Amazon iş alanına ölçeklendirilmeye çalışıldı. Odak noktamız satıcıların zorlu çalışmalarını korumaya devam etse de, başarı için ölçeklendirmenize yardım edebileceğimiz yerlere bakalım.

  • Girişlerinizi izleriz ve gizlenirlerse sizi anında bilgilendiririz
  • Sevkıyat hatırlatıcılarımız stok seviyelerinizi daha etkin bir şekilde yönetmenizi sağlar
  • Daha önce belirtildiği gibi, FBA Ücreti Aşırı Ücretlendirme aracı marjları artırabilir
  • Fiyat yapısı genellikle alkışlanır ve bugün ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Müşterilerimizin birçoğu uzun süre boyunca kalmayı tercih ediyor ve birkaç yıldır bizimle birlikte. Fiyatlandırmadan daha ağır faydalar sağlayan bir araç sunmak bizim görevimizdir. Amazon satıcılarının doğru ölçeklendirme ve koruma ile çevrimiçi olarak 7 rakamlı başarıya ulaşmalarına yardımcı olduk.

İleriye gitmek

Bir Amazon işi kurmak, yeni bir çocuk ya da köpek yavrusu gibi uzun vadeli bir taahhüttür. Hafifçe alınacak bir şey değil. Amazon'daki dizüstü bilgisayar yaşam tarzı ve alıcı sadakatinin faydaları çok büyük olsa da, bir Amazon işini ölçeklendirmek kesinlikle zor değil.

Bu listede son bir yer var. Yani, fikri mülkiyet haklarınızı ticari markalar ve patentlerle korumaktayız. Bu, ölçeklendirmenize yardımcı olmak zorunda kalmayacak olsa da, gelecekte 7 rakamlı temiz bir Amazon iş çıkışı için temel bir zorunluluktur. Bu, mümkün olan en kısa sürede uygulamayı düşünmek için bir unsurdur ve Amazon'da daha güçlü bir satıcı ününe yol açabilir .

Küçük bir balık olarak başlamak korkutucu olabilir. Girişinizi ilk kez kaçırdıysanız, çok düşük bir fiyat için sunduğumuz araçlar sayesinde, binlerce Amazon satıcısının gece daha iyi uyumasına yardımcı olduk ve tek bir şeye odaklanmalarına yardımcı olduk: Ölçeklendirme milyon dolarlık başarı.